W dniach 23-24 kwietnia 2018 roku uczniowie ze szkół podstawowych w Bieżycach i Starosiedlu pojechali na wycieczkę do Międzyzdrojów i Świnoujścia. Podczas dwóch dni mieli okazję przepłynąć promem do Świnoujścia, wspięli się na latarnię morską oraz na Kawczą Górę, skąd rozciągają się niesamowite widoki. Spacerowali po molo w Międzyzdrojach. Zobaczyli pozostałości po kościele w Trzęsaczu i dowiedzieli się, dlaczego morze zabrało wzniesioną świątynię. Odwiedzając Skansen Słowian i Wikingów na wyspie Wolin brali udział w warsztatach pisania gęsim piórem, wyrabiania naczyń i figurek z gliny, robienia filcu, strzelali z łuku i pokonali tor przeszkód. Ale najważniejsze chyba było to, że mogli zanurzyć stopy w Bałtyku.
A oto kilka fotografii z naszego Festynu
Nasi uczniowie okazali wielkie serce pomagając czworonożnym podopiecznym Żarskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt "Aport".
A to podziękowania, jakie otrzymaliśmy.
"ŁAPA DLA APORCIAKA" czyli ... Dar Serca - sobota 18.11.2017 r.
Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Czarnowicach Oddział w Bieżycach oraz Szkoły Podstawowej w Starosiedlu (Gmina Gubin, Powiat Krosno Odrzańskie) za przekazane nam dary w postaci karmy, przysmaków i akcesoriów dla psów.
Zbiórka odbyła się z inicjatywy pani Marty Tomczyk, która wprawdzie mieszka w Żarach, ale pracuje w tych szkołach ucząc języka polskiego i historii i która dziś przywiozła nam wszystko to, co uczniowie zebrali. Część karmy przekazaliśmy do naszych Domów Tymczasowych, a przysmaki trafiły do naszych podopiecznych z żarskiego schroniska. Mniam, mniam!!!
Prezes "APORTU" Jolanta Jureczko i Opiekun Wolontariuszy Anna Walicka
POSZUKIWACZE SKARBÓW W SP W BIEŻYCACH
„Dawno, dawno temu, w miejscu gdzie obecnie stoi nasza szkoła, rósł wielki, stary las. Mieszkały w nim Leśne Skrzaty. Legenda mówi, że strzegły one drogocennego skarbu...”
Tymi słowami rozpoczęło się spotkanie, które w ramach wieloletniej współpracy przygotowały wychowawczynie grup: I. Kossowska, E. Basznica, E. Hołownia i M. Jagiełło.
W środę 14.06.2017r. młodsze grupy przedszkolaków z Bieżyc i ze Starosiedla połączyły siły i wspólnie szukały SKARBU LEŚNYCH SKRZATÓW.
Dzieci musiały wykazać się odwagą, wiedzą, sprawnością i sprytem, pokonać wiele przeszkód, rozwiązać zagadki oraz prawidłowo odczytać wskazówki na mapie skarbów. Bawiły się przy tym wspaniale! Dzięki wielkiemu zaangażowaniu odnalazły wspaniały skarb - skrzynię pełną słodyczy. Wspólnie odśpiewały pieśń skrzatów i zasiadły do uczty przygotowanej przez mamy. Po podziale „łupów”, gdy emocje poszukiwań opadły, przedszkolaki bawiły się na placu zabaw, aż do przyjazdu autobusu. Podczas pożegnania umówiły się na kolejne spotkanie.
Wierzymy, że będzie równie udane i ciekawe.
We wtorek, 06.06.2017r., nasze przedszkolaki odwiedziły Park Krasnala w Nowej Soli. Jazda autobusem z przemiłym Panem Kierowcą, świetna pogoda oraz mnóstwo atrakcji - zwiedzanie parku, przejażdżka wesołą ciuchcią, szaleństwo w sali zabaw i na licznych placach zabaw, a także smaczne jedzonko - zachwyciły naszych milusińskich. Jednym słowem - udana wycieczka!
BAL KARNAWAŁOWY
Czas radości, zabaw, tańców i kolorowych strojów. To wszystko znalazło się podczas zabawy karnawałowej, w naszej szkole. Dzieci z pomocą rodziców przygotowały przepiękne przebrania. Każdy mógł się przeistoczyć w bohatera, księżniczkę, motyla, rycerza, policjanta, strażaka..., jednym słowem stać się kimś innym.
Dziękujemy rodzicom za okazaną pomoc, a dzieciom życzymy wielu takich zabaw.
I DZIEŃ WIOSNY
Pierwszy Dzień Wiosny rozpoczęliśmy od wystawienia Listów Gończych, na których uczniowie przedstawili wizerunek poszukiwanej Pani Wiosny oraz opisali jej cechy szczególne. Przedstawicieli klas IV-VI przygotowali również piękne ekologiczne Marzanny, z którymi maszerowaliśmy przez wioskę przywołując wiosnę. Przegnać zimę pomagały głośne instrumenty i radosne okrzyki. Tradycyjnie obchody zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek na ognisku.
A teraz czekamy na lato.
Listy Gończe klasy IV
List Gończy kl. V i pomysłowo zaprezentowana Pani Wiosna
Listy Gończe i Marzanna kl. VI
W piątek 26 kwietnia 2018 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy majowe święta. Na początku dzieci wykonały biało-czerwone flagi, a starsi uczniowie dodatkowo transparenty związane ze Świętem Pracy, Świętem Flagi Rzeczpospolitej oraz Konstytucji 3 maja. Następnie uczniowie klasy szóstej przedstawili krótką historię o każdym z tych świąt. Nasze obchody zakończyliśmy wspólnym marszem przez wioskę.
W kwietniu 2017 roku odbyła się dwudniowa wycieczka do Kotliny Jeleniogórskiej uczniów naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej w Starosiedlu. Podczas wyjazdu, w często zimowej jeszcze scenerii, mieliśmy okazję zwiedzić Zamek Książ wraz z Palmiarnią, Kopalnię Węgla w Nowej Rudzie, zdobyliśmy Zamek Chojnik, podziwialiśmy Świątynię Wang a na zakończenie bawiliśmy się w Western City.
28 kwietnia 2016 roku nasi uczniowie z klas III-VI pojechali do Zielonej Góry do kina na film "Księga Dżungli" oraz do Planetarium Wenus. Dzieci miały okazję porówanć swoją wagę na różnych planetach i na Księżycu, poeksperymentować w Jaskini Światła, poznać historię życia Johannesa Keplera oraz objerzeć film "Powrót na Księżyc".
Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń.
Idą Święta...
W świątecznym nastroju zakończyliśmy zajęcia w 2017 roku. O wyjątkową atmosferę w naszej szkole zadbały dzieci wystawiające przedstawienia jasełkowe. W tym roku wystąpiły dwie grupy. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie z kółka teatralnego, a następnie uczniowie klasy szóstej.
Dziękujemy im za mile spędzone chwile i życzymy wszystkim Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku.
27 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa. Można było poznać swoją przyszłość, o co zadbali piątoklasiści. Był czas na tańce i ulubione konkursy. Świetna zabawa połączona z tradycyjnymi obchodami wigilii świętego Andrzeja.
10 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Aktorzy z klasy szóstej wcieli się w rolę uczniów przygotowujących się do sprawdzianu z historii. O tym jak trudne były losy Polaków podczas zaborów opowiedzieli nam nauczyciele, rodzice i żołnierze (także uczniowie klasy szóstej) walczący o zachowanie polskiej mowy, symboli narodowych i kultury. Zaborcy byli jak sępy chcące zdobyć kawałek polskich ziem. W końcu po 123 latach, po wielu przegranych bitwach nadszedł 11 listopada 1918 roku. W tym dniu PAŃSTWO POLSKIE wróciło na mapę świata.
Każdy pierwszoklasista, aby stać się pełnoprawnym uczniem naszej szkoły, musi wykazać się zdolnościami muzycznymi czy recytatorskimi. Najmłodsi zaprezentowali przed zebraną publicznością wiersze, piosenki i tańce. Rodzice, starsi uczniowie i nauczyciele docenili starania pierwszaczków i nagrodzili ich brawami oraz prezentami. Pani dyrektor pasowała ich na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Bieżycach.
GRATULUJEMY ODWAGI I ŻYCZYMY SUKCESÓW!!!
Uczniowie naszej szkoły bardzo kochają zwierzęta. Aby pomóc tym najbiedniejszym, często porzuconym przez właścicieli i zaniedbanym, dzieci przynosiły karmę, zabawki i koce. To wszytko przekazały pani Agnieszce Maternik, która w Gubinie opiekuje się porzuconymi zwierzętami i szuka dla nich nowego domu. Do szkoły przyjechała z psem Bazylem, aby pokazać dzieciom, jak wdzięczne potrafią być zwierzęta za okazaną im pomoc.
13 października 2017 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie z klas I-III przedstawiły "przepis kulinarny na ucznia", zaśpiewały, zagrały i zatańczyły w rytm szkolnych jesiennych przebojów. Uhonorowali nas słodkim jabłuszkiem podczas Jabłokowej Gali odczytując zaszczytne tytuły, jakie nam przyznali.
Naszym dzieciom serdecznie dziękujemy za piękny dzień.
A to kilka fotografii z występów.
We wrześniu uczniowie klas III-VI pojechali do szkoły w Brodach na happening zorganizowany przez Greenpeace. Dzieci ze szkół, w których energia elektryczna pozyskiwana jest ze Słońca, brały udział w konkursie plastycznym pod hasłem "Nasza Szkoła Świeci Słońcem". Jedną z nagrodzonych była nasza uczennica Emilia Łysa z klasy VI. Po części oficjalnej, podczas której dzieci mogły się dowiedzieć jak ważne jest pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł, przyszedł czas na wspólną fotografię. Wszyscy uczestnicy stworzyli żywy obraz Słońca, który można zobaczyć na poniższej fotografii.
Emilia Łysa odbiera nagrodę :) GRATULUJEMY!!!
Żywy obraz Słońca stworzony przez wszystkich uczestników.
Pomoce dydaktyczne ufundowane przez Greenpeace
Od kilku lat szkoły z Gminy Gubin współpracują z fundacją Greenpeace Polska. W ramach tej współpracy szkoła w Bieżycach otrzymała od fundacji mikroelektrownię słoneczną. Przedstawiciele Greenpeace prowadzili z dziećmi zajęcia edukacyjne dotyczące odnawialnych źródeł energii. Wspólnie zorganizowano również Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Nasi uczniowie wzięli także udział w happeningu ekologicznym "Moja szkoła świeci słońcem", który odbył sie na początku tego roku szkolnego w Brodach. Kolejnym etapem naszej współpracy było zakupienie dla szkoły pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć z przyrody, ekologii, środowiska społeczno-przyrodniczego na kwotę 2.000,00 zł. Wśród pomocy znalazły sie m.in. obieg wody w przyrodzie, zestawy magnetyczne, zestaw do budowania pojazdów zasilanych energią słoneczną, plansze dydaktyczne dotyczące życia na polu w lesie i na łące, mikroskop komputerowy, plansze magnetyczne dot. rozwoju żaby, motyla, roślin oraz układu słonecznego, termometry, stację pogodową oraz lupy do obserwowania przyrody. Sprawiły one, że zajęcia prowadzone z ich pomocą są dla uczniów bardziej atrakcyjne i pozwalają w łatwy i ciekawy sposób przyswoić nowe wiadomości i doskonalić umiejętności.
Zabawa, muzyka i taniec czyli ZUMBA, którą poprawdziła dla naszych dzieci Jana InstructorJayDi.
Ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, aktywny wypoczynek i świetna zabawa. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i uczyły się tańczyć.
DZIĘKUJEMY!!!
Projekt współfinansowany przez
Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Publiczna Szkoła Podstawowa w Bieżycach uczestniczy w projekcie
„Indywidualizacja klas I – III w Gminie Gubin”
I. Ogólne informacje o projekcie.
Projekt systemowy pt. „Indywidualizacja klas I-III w Gminie Gubin” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki (PO KL), priorytet IX, działanie 9.1.2.
Projekty realizowane w ramach priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, działanie 9.1 „Wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty” mają na celu: tworzenie warunków równych szans edukacyjnych poprzez udzielenie wsparcia na rzecz instytucji systemu oświaty oraz osób napotykających na bariery o charakterze środowiskowym, ekonomicznym, geograficznym i zdrowotnym utrudniające lub uniemożliwiające dostęp do usług edukacyjnych oraz wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej instytucji systemu oświaty, realizujących kształcenie w formach szkolnych, ukierunkowane na rozwój kluczowych kompetencji oraz wzmocnienie zdolności uczniów do przyszłego zatrudnienia.
Termin realizacji projektu od 22.10.2012 r. do 27.06.2014 r.
II. Cele projektu.
Realizacja projektów systemowych w ramach działania 9.1.2. (PO KL) wynika z konieczności włączenia wszystkich szkół podstawowych w realizację nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego, której charakter wymaga wdrożenia kompleksowego programu wspomagającego szkołę w procesie edukacji, uwzględniającego indywidualną pracę z dzieckiem w celu wspierania jego osobistego rozwoju. Projekty te stanowią kluczowy element polityki oświatowej.
Głównym celem projektu „Indywidualizacja klas I-III w Gminie Gubin” jest udzielenie wsparcia w indywidualnym rozwoju uczniom/uczennicom w klasach I-III w szkołach podstawowych, uwzględniającego zdiagnozowane potrzeby edukacyjne i rozwojowe uczniów.
Korzyści szkoły z udziału w projekcie:
Uczestnikami zajęć są uczniowie kl. I-III zrekrutowani do projektu na podstawie diagnoz, wskazujących na potrzebę wyrównania ich szans edukacyjnych poprzez dodatkowe wsparcie dydaktyczne lub ogólnorozwojowe.
W naszej szkole projekt obejmuje następujące rodzaje zajęć:
Zajęcia te prowadzone są przez panią Joannę Smolarek i odbywają się w dwóch grupach:
Grupa I – uczestnikami jest 6 uczniów z klas I i II (5 chłopców i 1 dziewczynka), zajęcia odbywają się we wtorki w godz.12.05 – 12.50
Grupa II - uczestnikami jest 6 uczniów z klas II i III (2 chłopców i 4 dziewczynki), zajęcia odbywają się w środy w godz.12.05 – 12.50
Zajęcia te prowadzone są przez panią Dorotę Friebel i odbywają się w dwóch grupach:
Grupa I – uczestnikami jest 8 uczniów z klas I i II (4 chłopców i 4 dziewczynka), zajęcia odbywają się we wtorki w godz.12.05 – 12.50
Grupa II - uczestnikami jest 8 uczniów z klas II i III (5 chłopców i 3 dziewczynki), zajęcia odbywają się w środy w godz.12.05 – 12.50
3. Zajęcia dla dzieci z trudnościami wzdobywaniu umiejętności matematycznych.
Zajęcia te prowadzone są przez panią Gabrielę Nazaruk i odywają się w jednej grupie:
Grupa I - uczestnikami jest 8 uczniów z klas I i II (8 chłopców), zajęcia odbywają się we wtorki w godz.12.05 – 12.50.
Zakładamy, iż każdy uczeń weźmie udział w co najmniej 30 godzinach zajęć, do których został zakwalifikowany.
Praca uczniów na zajęciach
Uczniowie klasy trzeciej skonstruowali makietę lasu z materiałów przyrodniczych. Pracowali z dużym zaangażowaniem.
Uczestnicy projektu z zainteresowaniem układają loteryjkę obrazkową.
Uczniowie klasy pierwszej i drugiej po wycieczce do lasu wykonali makietę , uwzględniając piętrową budowę tego ekosystemu.
Urząd Gminy w Gubinie
ul. Obrońców Pokoju 20, 66-620 Gubin
tel. 68 359 45 46, fax 68 359 45 46
e-mail: urzad@gminagubin.pl
www.gminagubin.pl